تبلیغات
آینده از آن مظلومین تاریخ...

آینده از آن مظلومین تاریخ...
ما غیر از خدا کسی را نداریم!
قالب وبلاگ

بسم الله

سالها پیش کشورهای توسعه یافته ی غربی برای تحقق بیشتر رفاه و آسایش مردمان خویش به مطالعات مردم شناسانه و جامعه شناختی روی آوردند. بسیاری از موضوعات و مسائل را واکاوی کردند و ریشه ی برخی از مشکلات را خشکانیدند. در این میان برخی از تفکرات مادی گرایانه و ماتریالیستی، بهبود وضع اجتماع و رفاه بیشتر را در تعداد کمتر اعضای خانواده دانستند. عده ای با این استدلال که زوج های جوان می توانند هم میل جنسی خود را بصورت نامحدود ارضا کنند و هم می توانند خود را از مشکلات ناشی از فرزند داری و نگهداری کودکان برهانند، پیشنهاد "فرزند کمتر، زندگی بهتر" را دادند.

این پیشنهاد برای مدتهای طولانی مورد توجه زوج های جوان قرار گرفت و دانشمندان غربی ریشه بسیاری از دغدغه های روحی و روانی خانواده ها را در این مسئله ارزیابی می کردند. لذت بهره ی جنسی نامحدود با وجود رها شدن از بند محدودیت های دست و پا گیر فرزندان، باعث شد تا این مسئله با استقبال شدید جوانان غربی روبرو گردد. ریشه دیگر این مسئله در جایی بروز می کرد که تفکر "کار بیشتر، مساوی رفاه بیشتر" قرار گرفت. در این حالت دیگر فرصت گذاشتن برای تربیت فرزند و رشد او بیهوده می نمود و تمایل به این مهم از میان نهاد خانواده در غرب به مرور رخت بربست.

اما در ایران در سالهای نه چندان دور -پس از جنگ- که مشکلات بزرگ اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن سر برآورد، عده ای از مسئولان و اقتصاددانان با همان نگاه غربی و تحت تاثیر اندیشه های ماتریالیستی، گمان کردند که مشکلات جامعه ی ایرانی نیز از جنس همان مصائب جوامع غربی است. آنها که سالها در تمدن پر زرق و برق غرب زیسته بودند و مدال دانش غربی و مدارک دانشگاهی آنجا را بر گردن خود آویخته بودند به ترویج و تبلیغ این اندیشه ی غربی غلط روی آوردند. در حالیکه عنان قدرت در دست آنها بود از ابزار های متنوع و متفاوت نظیر صدا و سیما، روزنامه ها، مجلات، تبلیغات شهری و ... استفاده کردند و این اندیشه ناصحیح را رواج دادند تا حدی که کارخانجات و تولید کنندگان ملزم گردیدند بر روی کالاهای مصرفی خویش، این شعار را درج نمایند.

سالها گذشت و این اندیشه ی غلط در میان مردمان جایی پیدا کرد و به اعتقادی تبدیل شد. به مرور اثرات منفی آن نیز آشکار گردید و منحنی رشد، سیر نزولی خود را طی کرد. میزان ازدواج در بین جوانان حتی به طور چشمگیری کاهش پیدا کرد و هنجارهای منفی شکل گرفت. بر طبق همان تفکر غربی که جوانان به رابطه ی جنسی نا محدود و بدون ازدواج تشویق می گشتند در ایران نیز به یکباره رسانه ها در روزنامه ها، سینماها، مجلات و نشریات و ... به ترویج روابط نامشروع در قالب "دوستی دختر و پسر" پرداختند. بی عفتی و بی غیرتی در جامعه رخنه پیدا کرد و حجاب در بین طبقات مختلف مردم تضعیف گردید. قصد کرده بودن تا ابرو را اصلاح کنند، چشم را نیز کور کردند!!

اکنون سالها از آن زمان می گذرد و وضع جامعه روز به روز اسفناک تر می گردد. گویی دیگر عنان این اسب وحشی رها گردیده و کسی را یارای نگهداشتن او نیست. اما...

اما مردی استوار و ثابت قدم با اراده ای پولادین سر می رسد و پایه های برخی از این دست تفکرات لیبرالی رایج در بین مسئولان و حاکمان را برهم می زند و فریاد اسلام خواهی و عدالت جویی را بر می آورد. در بسیاری از زمینه ها وارد می گردد و ریشه عادت های غلط لیبرالی را می خشکاند. احمدی نژاد که دولت دهم را "دولت فرهنگی" نامیده اینک وارد عرصه فرهنگ و اجتماع گردیده و مردانه پای کار ایستاده است . او اکنون می خواهد اندیشه "فرزند کمتر، زندگی بهتر" و "دو بچه کافیست" را از اذهان مردمان پاک گرداند و طبیعتا با حمله مخالفان و پای بندان به اصول لیبرالیستی مواجه می گردد.(همچون گذشته!)

دو بچه کافیست!!!

 او در روزهای گذشته، در سخنرانی های گوناگون بارها به این مسئله اشاره کرده است که "دو بچه کافی نیست" و جوامع غربی که خود این اندیشه غلط را رواج داده اند و پایه گذار آن بوده اند به اشتباه بودن آن پی برده اند و در صدد اصلاح آن برآمده اند. هزینه های هنگفت برای توالید می پردازند و اقدامات تشویقی گوناگونی در نظر گرفته اند. ایشان در جمع کارگران در در همایش معرفی کارگران نمونه به این مطلب اشاره کرد که :«كشورهای غربی كه شعار كاهش جمعیت را ارائه كردند، امروز رشد جمعیتشان منفی شده و با تزریق منابع هم قادر نیستند این مشكل را برطرف كنند بگونه ای كه حتی مجبورند جمعیت وارد كنند.»

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه بعد خانوار در كشور به كمتر از 4 نفر رسیده است، افزود: طبیعی است كه با این روند در بلند مدت ترکیب جمعیتی به هم خورده و کشورمان در معادلات اجتماعی با مشکل مواجه خواهد شد.

احمدی نژاد

وی در بخش دیگری از سخنان خود در روز سه شنبه هفتم اردیبهشت ما گفت:« یک مشت آدم خیال می‌کنند که آن‌ها روزی مردم را می‌دهند و به محض این‌که خانواده‌ای دارای سه فرزند و یا چهار فرزند می‌شود به آن خانواده اعتراض می‌کنند، انگار که آن‌ها می‌خواهند روزی این خانواده را بدهند. به شما چه که چند بچه کافی است؟ چرا قانون می‌گذارید که کسی از سه بچه بیشتر حق ندارد داشته باشد؟ این تفکرات مادی است. این‌که من می‌گویم حرف من نیست حرف خداست، خدا می‌گوید از ترس فقر بچه را نکشید.

وی افزود:‌ ما مسوولان موظفیم چاله‌ای که دیگران در آن افتاده‌اند را با تصمیماتی که می‌گیریم و هشدارهایی که می‌دهیم کاری کنیم کشور و جامعه ما در آن نیفتد. کسانی که شعارهایی می‌دادند که رشد جمعیت کم شود، امروز رشد جمعیت‌شان منفی شده و تبلیغ می‌کنند تا خانواده‌ها دارای فرزند شوند و مجبور هستند که جمعیت از جاهای دیگر دنیا وارد شود. اینها سی سال دیگر چیزی از جمعیت‌شان باقی نمی‌ماند.

احمدی نژاد/همایش معرفی کارگران نمونه/هفتم اردیبهشت

با این حال به نظر می رسد راه حل اساسی این معضل نه در تشویق خانواده ها به تولید نسل و فرزند دار شدن باشد بلکه مشکل اساسی تر مسئله ازدواج جوانان است.

اشتباه احمدی نژاد در این است که وی برای حل این مسئله به جای فراهم نمودن مقدمات و امکانات ازدواج برای جوانان به خصوص در زمینه اشتغال و مسکن به تشویق زوج های جوان به فرزند دار شدن می پردازد.

اگر بتوان مشکل ازدواج این قشر عظیم را حل نمود دیگر ریشه بسیاری از معضلات و مفاسد اجتماعی از قبیل فساد اخلاقی، اعتیاد، لاابالی گری و ... را می توان برطرف نمود و پایه ی پیشرفت های عظیم ملت ایران را با همت همسران و فرزندان برطرف نمود. اگر جوانان در آغاز زندگی مشترک خود با مشکلات و سختی های عدیده ای روبرو باشند هرگز به ازدواج رو نخواهند آورد و در صورت ازدواج نیز تمایلی به فرزند دار شدن نخواهند داشت چراکه در این حالت فرزند، چیزی جز افزودن مصیبت ها و سختی ها برای زوج های جوان نخواهد بود...

طبقه بندی: تفکر، فکر نوشت،
برچسب ها: احمدی نژاد، تکنوکرات ها، دو بچه،
[ شنبه یازدهم اردیبهشتماه سال 1389 ] [ 09:58 بعد از ظهر ] [ محمد سلیمانی ] [ حقایق ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ما مظلومین همیشه ی تاریخ، محرومان و پابرهنگانیم. ما غیر از خدا کسی را نداریم و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه بر نمی داریم...
حضرت روح الله (ره)
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمة و نجعلهم الوارثین...
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ایران رمان