تبلیغات
آینده از آن مظلومین تاریخ...

آینده از آن مظلومین تاریخ...
ما غیر از خدا کسی را نداریم!
قالب وبلاگ

1-فتنه 88 در کنار همه تلخ کامی ها و رنجش هایی که از خود به جای گذاشت، باعث ایجاد تغییرات مفیدی در سطوح مختلفِ جامعه ی ما گردید. هرچند که فتنه گران با هجوم همه جانبه به لایه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و عقیدتی کشور ما سعی داشتند بنیان های اساسی آن را متزلزل کنند و دستاوردهای 30 ساله ی نظام را تخریب نمایند اما دست آشکار خداوند متعال و درایت رهبرِ فرزانه باعث شد، تهدیدی که کشور را متوجه خود می نمود به فرصتی بی نظیر تبدیل گردد و آهنگ پیشرفت انقلاب با سرعتی روزافزون روبرو کند.

2- صدا و سیمای ما هرچند که پسوند جمهوری اسلامی را یدک می کشد اما نشانه ها و انگاره های یک رسانه ی متعلق به نظام اسلامی را کمتر داراست. گروهی محدود با تفکرات تکنوکراتی با نفوذ در رسانه ملی سالها با ایجاد یک دستگاه عظیم و طویل و با قدرتی نامحدود عنان سیاستگذاری ها و برنامه ریزی ها را در دست گرفته بودند و هر آنچه را که می خواستند به نمایش می گذاشتند.

مشکل اصلی رسانه ملی در این سالها را می توان در عدم توجه به آرمانهای انقلاب اسلامی و عدم درک نیازهای اصلی مخاطبان جستجو کرد. هرچند که مدیران سیما بر این باور باشند که همه ی برنامه های خود را با مخاطبان خود می سنجند و رضایتمندی آنها را ملاک برنامه ریزی های خود قرار می دهند اما باید این حقیقت را پذیرفت که رسانه ملی طیف مخاطبان خود را چیزی بالاتر از سطح عموم جامعه تعریف کرده است. در واقع آنچه که ضرغامی و همکاران وی بدنبال آن بوده اند – ولو ناخواسته! - جلب رضایت مخاطبانی بوده است که به لحاظ فرهنگی و اجتماعی پیوند کمتری با ارزشهای دینی و آرمانهای انقلاب اسلامی داشته اند.

متاسفانه بر خلاف آنچه که القا می شود، رسانه ملی نه تنها در اختیار نیروهای ارزشی و وفادار به انقلاب اسلامی نیست بلکه غالباً حجم گسترده ای از برنامه های صدا و سیما در تباین با شرع مقدس و آرمانهای میهنی و دینی است.

3- سیر حوادث رخ داده در خلال فتنه 88 رسانه ملی را بناچار به سمتی سوق داد که روند یکسان و تکراری برنامه های خود را بالاخره تغییر دهد و رویکردی جدید در تولید اتخاذ نماید. هرچند که دلایل این امر خود نیازمند بررسی و موشکافب جداگانه ای است اما یکی از علل آن را می توان در حضور 40 میلیونی مردم در پای صندوق های رأی و اقبال حیرت آور مردم به رئیس جمهور احمدی نژاد جستجو کرد. در واقع انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در نظام فکری و تحلیل های نادرست مسئولان صدا و سیما انقلابی ایجاد کرد که منجر به بازنگری در سیاست ها و برنامه ریزی ها شد.

بر همین اساس روندی که در رسانه ملی مدتها باعث ممنوع التصویر شدن جریان اصیل انقلابی شده بود تا حدودی متوقف گردید و فضایی برای ابراز دیدگاههای چهره های اصولگرا فراهم گردید. سیاستی – بخوانید: خیانتی - که سالها بر رسانه ملی حکمفرما شده بود و چهره های تکراری و برنامه های ملال آور را بخورد مردم می داد اینک با تجدید نظر اساسی روبرو شده تا حدی که رشحاتی از آن را می توان در برنامه هایی نظیر :«ایران 88»، «رو به فردا»، «دیروز امروز فردا» و اینک در «راز» ملاحظه کرد.

4- خدمتی که فتنه گرانِ خیانتکار به ما کردند این بود که ما توانستیم دوباره رسانه ی ملیِ مان را باز یابیم و در برنامه های آن برای خود جایی پیدا کنیم. خدمتی که فتنه گران به ما کردند این بود که انحصار رسانه ای را که سالها در  خدمت آنان و اصحاب و اتباع آنان بود بالاخره بشکنیم و فضایی برای ظهور چهره هایی انقلابی فراهم آوریم. خدمتی که خیانتکاران به ما کردند این بود که تریبون ما را از چنگ لیبرال ها و تکنوکرات ها درآوردند و اندکی نیز فرصت را به ما دادند تا بتوانیم صریح و روشن حرفهای ناگفته ی خود را واگوییم و پرده از رازهای ناگفته و ناشنیده ی این سالهای طولانی برداریم.

5- شاید عجیب ترین و بیشترین اصلاحات پس از انتخابات در رسانه ملی افتاده باشد. از حضور حسن عباسی در برنامه های تلویزیونی گرفته تا پخش مناجات های حاج منصور، از حضور الله کرم در برنامه ی زنده گرفته تا صحبت های شیرین و دلنشین حاج سعید قاسمی در شبکه 4، از سخن گفتن درباره نصایح خاک گرفته ی حضرت روح الله(ره) تا پرده برداشتن از نقش برخی خواص و آقازاده هایشان در فتنه 88 و حتی قبل تر از آن، از بررسی فجایع صرب ها تا مظلومیت های احمد شاه مسعود؛ همه و همه نشان از تحولی شگرف در رسانه ی "ما" دارد که روزنه های امید دلسوزان انقلاب را به صدا و سیما باز می کند.

5- در طول این سالها سخنان زیادی بیان نشده، رازهایی فراوانی گفته نشده و پرونده های بسیاری باز نگردیده که اکنون زمان رو کردن آنها فرارسیده. شاید نیاز بود تا چنین زمان طولانی بگذرد تا جامعه به بلوغ و رشد مشخصی برای پذیرش این حقایق برسد و شاید لازم بود تا خواسته واقعی مردم به مدیران سیما "فهمانده" شود!

دگر زمان آن رسیده که براحتی بتوانیم از جنگ 33 روزه لبنان سخن بگوییم، اینک زمان آن رسیده که از رازهای بوسنی و هرزگووین پرده برداریم، اینک زمان آن رسیده که تاریخ بدون سانسور انقلاب اسلامی بدانیم، چهره های جدیدتر را بشناسیم و مبارزان واقعی را دریابیم، اینک زمان آن رسیده که از لایه های ناگفته ی  8 سال دفاع مقدس رونمایی کنیم و حقیقت جنگ و حماسه ی آن سالها را به نسل نو بنماییم...و اینک زمان آن رسیده که چهره تمدنی جدید اسلامی-انقلابی خود را بنماییم...
طبقه بندی: فکر نوشت، تفکر،
برچسب ها: فتنه 88، صدا و سیما، رسانه ملی، جمهوری اسلامی،
[ یکشنبه چهاردهم شهریورماه سال 1389 ] [ 11:43 قبل از ظهر ] [ محمد سلیمانی ] [ حقایق ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ما مظلومین همیشه ی تاریخ، محرومان و پابرهنگانیم. ما غیر از خدا کسی را نداریم و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه بر نمی داریم...
حضرت روح الله (ره)
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمة و نجعلهم الوارثین...
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ایران رمان